Jak správně vybrat záclonovou kolejnici

JAK SPRÁVNĚ VYBRAT ZÁCLONOVOU KOLEJNICI

  1. JEDNODUCHÁ NEBO DVOJITÁ ZÁCLONOVÁ KOLEJNICE

Na samém začátku si musíte položit otázku co potřebuji na kolejnici pověsit. Pokud již mám například v okně žaluzie a chci místnost jen zútulnit, bude mi stačit jednokolejnice pouze pro záclonu. Pokud potřebuji pověsit záclonu i závěs, zvolím dvojkolejnici. Pokud však potřebuji z nějakého důvodu mít jednotlivé kolejnice dále od sebe, můžu namontovat dvě samostatné jednokolejnice a vzdálenost si při montáži sám určit.

                Bez názvu_3dad

  1. MATERIÁL ZÁCLONOVÉ KOLEJNICE
    Námi nabízené kolejnice se vyrábí z hliníku. Na rozdíl od plastových kolejnice časem nežloutnou a drží si svou barvu. Také kluzné vlastnosti jsou mnohem lepší a posun jezdců v hliníkové kolejnici není hlučný. Tento materiál má skvělé vlastnosti. Je lehký, ale zároveň velice pevný. Strop tedy nenese zbytečnou váhu a kolejnice jsou vhodné i pro stropy z SDK. Dle barevnosti kolejnice se pak aplikují různé povrchové úpravy a barvy.

            

 adad

  1. MONTÁŽ ZÁCLONOVÝCH OLEJNIC

Kolejnice obvykle upevňujeme ke stropu hmoždinkami o velikosti 6-8 mm. Každý zákazník si však musí sám vyhodnotit, zda hmoždinky dodané v sestavě jsou pro jeho strop vhodné. V sestavě dodáváme hmoždinky pro strop z železobetonu, ten je nejčastější. Pokud však máte strop z SDK, musíte použit jiné hmoždinky, které lze běžně zakoupit. Pokud máte dřevěný strop, stačí použít pouze vruty.

  1. VOLBA DÉLKY ZÁCLONOVÉ KOLEJNICE

Obvykle jsou stropní kolejnice namontovány přes celou šíři místnosti. V tomto případě pro usnadnění montáže a nepoškození bočních stěn doporučujeme objednat kolejnici o 2 cm kratší, než je délka místnosti. Pokud chcete kolejnice namontovat pouze nad okno, nezapomeňte, že kolejnice by měla přesahovat výklenek okna asi o 20 cm na každou stranu. 

 

 

  1. VOLBA VZDÁLENOSTI KOLEJNICE OD OKNA

Záclonové kolejnice by měly být instalovány v takové vzdálenosti od okna, aby se závěs po zavěšení neotíral o stěnu nebo parapet. Za předpokladu, že máme standardní závěsy, měla by být vzdálenost od okenní stěny minimálně 3-8 cm, pokud nemáme vyčnívající parapet nebo radiátor. Vždy se snažíme, aby kolejnice byly co nejblíže k oknu, aby opticky nezabíraly místnost.

sfsfsfysfs

  1. OBJEDNAT SI HÁČKY NEBO ŽABKY

Velice často dnes dávají přednost zákazníci jezdcům před žabkami. Tato volba je však individuální a často ovlivněna tím, na co je člověk zvyklý. Žabky nemusí mít našitou řasící stuhu a při těžším závěsu mohou vyjíždět. Také mohou látku svými ostrými „zoubky“ poškodit. Počet jezdců/žabek je určen automaticky systémem na základě délky kolejnic (1 ks na 10 cm) a v případě potřeby je lze přiobjednat.